Menu
Your Cart

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Nasıl iptal edebilirim?

Şu aşamaları izleyerek siparişinizi iptal edebilirsiniz:

1- https://siestamasasandalye.com ana sayfasının altında yer alan "İletişim" linkini seçin.
2- "İletişim" bölümünde mesaj konusuna "iade talebi" yazın.
3- Mesaj alanına sipariş numaranızı, iptal etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin kodunu ve iptal edeceğiniz ürünün adetini içeren bir metin yazarak gönder linkini tıklayın.

Mesajınız bize ulaştığında, en kısa sürede değerlendirilecek ve konuyla ilgili size hemen geri dönüş yapılacaktır. Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Siparişinizin size ulaşmasını takiben, yukarıda belirtilen yazılı bildirimi gerçekleştirip onay cevabını aldıktan sonra ürünü ve paketini, eksiksiz ve kullanılmamış olarak "Karşı Ödemeli" iade edebilirsiniz. İptal edilen siparişlerinizde, ürüne ilişkin alınan tüm ücretler ve kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, sipariş iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

CİMETTA DESİGN ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ kusurlu ürün iadelerinde nasıl bir politika izliyor?

Kusurlu ürün iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren otuz (14) gün içerisinde yapabilirsiniz. Şikayetiniz üretici firmaya Cimetta Design tarafından iletilecektir. Üründe, kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.

Hangi ürünler iade kapsamı dışında kalıyor?

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartıyla iade edilebilir.

Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizde "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı", ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi (7) iş gününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre otuz (30) gündür. Sebep göstermeden cayma hakkınızda İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle iade etmeniz gerekmektedir. Ürünün faturası kurumsal ise, ürünü, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlere ait iadeler "iade faturası" kesilmediği takdirde tamamlanamamaktadır.
Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor? Tüketici Kanunu’nda yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı", ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi (7) iş gününü kapsamaktadır. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise bu süre otuz (30) gündür. İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor? Tüm iade taleplerinizle ilgili süreç, ürün / ürünler depoya ulaştığı andan itibaren başlamaktadır. İade edilen tutarı bir sonraki ekstre döneminde görebilirsiniz.